Používáte počítač k práci i pro zábavu a chcete, aby vám po co možná nejdelší dobu dobře sloužil? Pokud ano, musíte se o to trochu přičinit. Dobrá zpráva je, že stačí dodržet jen několik jednoduchých pravidel a budete mít jistotu, že vašemu počítači nebude „nic chybět“.

Aktualizovaná ochrana jako základ

Aby se servis počítačů Olomouc, Praha, Brno, Pardubice či kterýkoliv jiný nestal pro váš počítač druhým domovem, musíte mu věnovat náležitou pozornost a zajistit mu efektivní ochranu. Prvním důležitým krokem je instalace kvalitního antivirového programu. Měli byste vědět, že i velmi kvalitní antivirové programy je možné získat zdarma. Jejich přehled najdete v tomto článku. Důležité je, abyste program pravidelně aktualizovali, protože nové hrozby vznikají na internetu téměř každý den.

whip.cz_abax_cz_01

TIP: Antivir je určitě vhodné doplnit speciálními antispywarovými a antimalwarovými programy. I ty je možné stáhnout zdarma.

Není to jen ochrana softwaru, která je zárukou dobrého výkonu počítače. Je třeba i péče o jeho hardware. Minimálně jednou za měsíc byste všechny dostupné části počítače měli zbavit prachu. Zejména u klasických počítačů hrozí, že nadměrná vrstva prachu způsobí zkrat a tak závažné poruchy. K čistění používejte jen speciální hadříky bez chemických prostředků, koupit si můžete i sprej, se kterým snadno odstraníte prach i z jinak nedostupných míst. Počítat také zbytečně nevystavujte nepříznivým podmínkám jako je vlhké, nadměrně chladné či teplé prostředí.

whip.cz_abax_cz_02

Co dělat, když zjistíte poruchu?

Zachovejte chladnou hlavu. Pokud se jedná o drobnou závadu, můžete opravu vyřešit doma. Jestliže si ale nevíte rady, nic nezkoušejte, počítač vypněte a navštivte nejbližší servis počítačů. Doporučujeme ABAX servisní centrum s.r.o. Tato společnost nabízí servis notebooků Olomouc a v mnoha dalších městech České republiky. Společnost nabízí i odvoz počítačů přímo od vás z domu a je možné si objednat i návštěvu technika. Servis provádí běžné i složité opravy, problém pro ně není ani záchrana dat Olomouc.

Přečtěte si také