Každá dospělá žena, která už má věk a partnera k tomu, aby se mohla usadit a žít společný život, touží po tom, mít ho za manžela a dočkat se okamžiku, kdy ji požádá o ruku.
Pokud taková nabídka ani po letech nepřichází, není na škodu vzít vše do vlastních rukou a zkusit vyjádřit vašemu partnerovi to, že se chcete posunout dál a uspořádat svatbu.
A jak? Nijak jinak, než požádat ho o jeho ruku. A věřte tomu, že nebudete první ani poslední žena, která se k tomu odhodlá.
výměna prstenů

Ani ženy to nemají snadné

Muži myslí zpravidla na to, aby při jejich žádosti o ruku převažovalo romantické gesto nad spoustou slov, které by vyjádřily to, jak jim na jejich milované partnerce záleží. Ženy to mají nastavené naopak. Rády mluví a vůbec ne málo, to znamená, že si s žádostí o ruku vašeho partnera můžete dát záležet, ovšem tak, abyste to nepřehnaly.
Někdy je totiž na škodu, mít příliš mnoho slovních projevů, když situace, která nastane – sama o sobě řekne vše za vás.
U žen je to bohužel o něco složitější v tom, že se jedná o čin, který není typický. Je tedy jasné, že nabídku k sňatku od vás nebude váš partner očekávat a poměrně hodně, ho v tom možná zaskočíte. Rovněž si muži nepotrpí na příliš velkou dávku romantiky, ale většinou ji praktikují pouze proto, že ji ženy milují.
šepot do ucha

Kleknout a zeptat se?

Jelikož se jedná o situaci, která není příliš typická pro ženy, můžete to udělat chytře a jednoduše se zeptat. Kleknutí na koleno je dominantou mužů, takže není potřeba držet se zvyklostí, které žádosti předchází.
Bohatě bude stačit, pokud vašemu partnerovi bez zbytečného chození kolem horké kaše položíte otázku, na kterou odpoví jasně a stručně.
Můžete si společně otevřít víno, pustit nějaký dobrý film a vaši žádost o ruku situovat raději na prostory domova. Ve známém prostředí, ve kterém se cítíte oba dobře se nejlépe vyjádří k tomu, co od něho požadujete a rovněž i uvolní v případě, že ho vašim činem přivedete k tomu, že nebude mít slov.