Bechyně se na první pohled může jevit jako malé, nenápadné a ospalé městečko, není to ale vůbec pravda. Bechyně totiž může nabídnout mnohem více, než byste si mysleli! Většina lidí si lázeňské městečko spojuje s mostem, takzvanou Bechyňskou Duhou. Jedná se o unikátní technickou památku, jelikož po stejném pruhu mostu jezdí jak osobní automobily, tak i vlak. Z mostu je pak krásný výhled na řeku Lužnici a na několik vyhlídek, které jsou na sebe navázány v turistické trase „Bechyňské vyhlídky“.
rybník u bechyňe
Hned za mostem pak začínají takzvané Velké lázně. V historii zde vyvěraly léčivé prameny, kterými bylo možno léčit přes desítku různých nemocí. Veškeré prameny však bohužel vyschnuly, a tak se zde léčí rašelinami dováženými ze Soběslavska. U velkých lázní je pak rozlehlý park na místě, kde původně býval jeden ze dvou rybníků. Byl ale vysušen, aby park mohl vzniknout. Druhý rybník, rybník Trubný však dodnes krášlí Bechyni. Bechyně se také může chlubit třemi kostely, z toho jeden naleznete hned vedle Bechyňského hřbitova. Druhý na náměstí a ten třetí je součástí bývalého Františkánského kláštera. Klášterní zahrada je během roku volně přístupná a z jejích teras je krásný výhled na most Duhu a Lužnici pod ním. Bechyně se pak ještě pyšní zámkem, který byl v průběhu staletí přestavěn z původního kamenného hradu, který nechyl ve třináctém století postavit český král Přemysl Otakar druhý.
město bechyňe
Zámek je také součástí stezky mapující středověké opevnění města. Současně také v areálu zámku naleznete muzeum uměleckého sochaře Vladimíra Preclíka a hned vedle zámeckého parku pobočku jihočeské Alšovy galerie. Zde je vystavována keramika, která má v Bechyni již téměř 1 300 let tradice. Místní keramickou školu vystudoval například režisér Jan Kačer, nebo písničkář Karel Kryl. Jeho písně jako třeba „Bratříček“ vznikly právě zde v Bechyni. Pokud tedy budete váhat, které město v jižních Čechách poctít svou návštěvou, o Bechyni přinejmenším zauvažujte.