Nabídka praček v obchodech je opravdu velká a vybrat tu pravou není jednoduchý úkol. Každá domácnost je jiná, má nejen různý počet členů různých nároků, ale také se liší prostorové podmínky jednotlivých domácností. Podle čeho tedy postupovat, když pračku vybíráme? Víme, jak na to!
 moderní koupelna
Kam ji umístíme?
Tak tím je potřeba začít. Musíme zjistit, jak velký prostor můžeme pračce věnovat a pečlivě vše změřit. Pak budeme mít jasno, jakou maximální šířku a hloubku může vybraný model mít. Nejčastější šířka praček, kterou obchodníci nabízí, je 60 centimetrů. Existují ovšem i „štíhlejší“ modely (tzv. slim). Také si rozmyslíme, zda potřebujeme plnění vrchní nebo přední. Nesmíme zapomenout na prostor, který bude potřebný k otvírání dvířek!
 spotřebiče prádelny
Jak ji budeme plnit?
Pračky plněné vrchem šetří místo v přední části, ale také naše záda. Nemusíme se k práci tolik ohýbat. Modely, které se plní z přední části naopak šetří místo nahoře. Může se využít i k umístění sušičky, protože tyto varianty praček jsou stabilnější. U každé pračky, ať má plnění horní či přední, ale věnujeme pozornost tomu, jaká jsou dvířka. Je potřeba, aby se nám při plnění či odebírání vypraného prádla lehce a dostatečně otvírala. Pro dobrou manipulaci má být úhel otevírání alespoň 120 stupňů!
 
Kolik se do ní vejde prádla?
Kapacita pračky je také důležitá. Nejčastěji jsou k dispozici ty „klasické“, co vyperou najednou 5 kg prádla. To je ovšem ideální možností pro potřeby dvou osob. Pokud je naše rodina čtyřčlenná, pořídíme si pračku s kapacitou bubnu alespoň 7 kg prádla. Prodávány jsou samozřejmě i modely s větší (až 12 kg) i menší (3 kg) kapacitou. Vybere si každý!
 prádlo v pračce
Co otáčky a hluk?
Většina praček dosahuje při odstřeďování 800 až 1800 otáček za minutu. S přibývajícími otáčkami obvykle stoupá i hlučnost pračky. Ale nemusí tomu tak být vždy. Pokud si pořídíme model s moderní „zen“ technologií, bude její provoz tichý i při nejvyšším počtu otáček.