Cvičení a pohybová aktivita má významnou roli v prevenci nejrůznějších onemocnění. A nejenom to. Pomáhá nám také formovat naši postavu. V dnešní době jsme si příliš zvykli na sedavý způsob života, který negativně ovlivňuje naše zdraví. Je nezbytné, abychom pohybovou aktivitu zařadili do našeho života a tím i zlepšili naše zdraví. Proč je pro vás sport tak dobrý? Podívejte se na některé z výhod, které vám sport poskytne, pokud ho zařadíte několikrát týdně do svého denního rozvrhu.

žena

Snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění

Onemocnění srdce, infarkt myokardu nebo mozková mrtvice. To jsou jedny z nejčastějších příčin úmrtí. Riziko pro vznik těchto nemocí vám pomůže snížit sport, pokud se mu budete věnovat dohromady alespoň tři hodiny týdně. Pravidelný sport totiž dokáže zlepšit hladinu vašeho cholesterolu a také snížit krevní tlak.

Lepší erekce

Sportovní aktivita má mimo jiné vliv i na pohlavní zdraví mužů. Jelikož sportovní aktivita působí na stav našich cév, ovlivňuje i erekci. Pravidelnou sportovní aktivitu můžeme tedy označit jako podporu erekce. Kromě toho, pravidelné cvičení může zvyšovat i libido a chuť na sex.

Imunita

Studie ukázali, že pravidelným sportem posilujete i vaši imunitu. Vaše tělo bude zkrátka více odolné před různými virovými a bakteriálními onemocněními. Například se ukázalo, že lidé, keí mají malou, nebo vůbec žádnou sportovní aktivitu, mají vyšší pravděpodobnost že onemocnění nemocí Covid-19.

cvičení

Snížení rizika rakoviny

Pokud jste fyzicky aktivní, máte také nižší riziko vzniku některých druhů rakovin. Rakovina je i v dnešní době velkým strašákem, a měli bychom dělat všechno pro to, abychom jakýmkoliv způsobem mohli snížit riziko, že touto nemocí onemocníme. Sport je například dobrý pro prevenci rakoviny plic, ledvin, žaludku, tlustého střeva, prsa nebo močového měchýře.