Opravdu hodně mě těší, že v poslední době prodejci a různí majitelé firem využívají už také ve velkém ekologické obaly. Já si myslím, že kdyby mnoho lidí využívalo pouze ekologické obaly, že by to mělo velice pozitivní vliv na naše životní prostředí a celkově na celou planetu. Předpokládám, že ale stále je plno lidí, kteří využívají jenom plastové a nerecyklované obaly, které potom škodí přírodě. Vemte si, že kdybyste použili třeba nějaké nekvalitní obalové materiály, které jsou samozřejmě neekologické, že by se potom také mohlo stát, že poplave nějaká malá rybička v moři a nebo želvička, kterou potom zabijete tím, že jste vyhodili něco špatného do odpadu. Tady jde alespoň vidět, že nejenomže musíte třídit odpad, také používat ekologické obaly. Aby se také nevyráběly další neekologické obaly, aby se také ušetřila práce a efektivita práce, aby se využívaly hlavně takové ty materiály, které jsou už vyrobené. Tomu se říká recyklace. A je to takový životní cyklus.

Obaly na knihy.

Není to životní cyklus někoho živého, ale taková recyklace a životní cyklus umělých věcí, jako například právě obalů. Proto si myslím, že vyrábět ekologické obaly se vyplatí, a to formou recyklace. Opravdu nevidím v tom velký a žádný problém, pokud třeba budou různé plastové krabice využity i třikrát nebo i vícekrát.

Obaly v obchodě.

Proč třeba kupovat stále dokola igelitové tašky a nebo sáčky, když můžete využít papírové a nebo dokonce také plátěné tašky, které můžete využít i více než stokrát? Já jsem si řekla, že kdyby tohle bylo pouze jenom na mě, že bych dávala opravdu vysoké pokuty těm prodejcům, kteří využívají úplně nové plastové obaly, které jsou neekologického původu. Myslím si, že není opravdu na škodu a že by to také nedalo spoustu práce navíc, kdyby se vyráběly pouze ekologické obaly a nebyly tak drahé, protože drahé zboží člověka vždycky většinou odradí.