Koťátka jsou velmi roztomilá, ale těch neskutečně přibývá. Navíc se potom v dospělosti stávají toulajícími nebo divokými kočkami. Ano, je možné tyto malé tvorečky někomu darovat, ale komu? Rozdat je můžeme příbuzným. Další možností je využítinzerce v obchodech a na internetu, kde bohužel stejně spoustu podobných inzerátů také najdeme. Takže šance, že by se dostali do dobrých rukou, ta je hodně malá. Všechny si je nechat my osobně nemůžeme, není to ani možné. Vždyť kočka může rodit až 10 koťat a dokonce dvakrát za rok. V krajním případě můžeme dát koťátka do zvířecího útulku, což není pokaždé řešením.
 kočka domácí
Skutečný reálný pohled
Dospělost a tím spojené mrouskání začíná zhruba v šestém měsíci života. A pokud nezajistíme včasnou kastraci, je možné že jednoho krásného dne se u nás třeba v kůlně u uskladněného dříví objeví kočka a už u nás zůstane. Také můžeme sebemenší kotě objevit někde zatoulané a hlavně osamocené. Majitele pak už nedohledáme a řešíme jak tu malou hladovou a opuštěnou kuličku vyřešíme. Říkáte si, že zrovna tohle nebo něco podobného se vám už přihodilo? Je to realita a tu můžeme my majitelé kočiček změnit.
 roztomilá koťata
Co bychom měli vědět
Kastrací kočičím mazlíčkům nejen ulevíme, ale zamezíme značkování a také opakovanému množení. Tento chirurgický zákrok je běžný. Provádí ho takřka každý veterinární lékař a to pod celkovou narkózou. Jistě, je to jen na našem rozhodnutí, ale následným krokem zajistíme našim čtyřnohým mazlíčkům méně zdravotních problémů s možností delšího života. Po rekonvalescenci budou mít kastrovaní jedinci přítulnější chování a méně agrese. Cena je u každého veterinárního lékaře odlišná a pohybuje se v rozmezí 1000 až 3000 Kč. Investice se rozhodně vyplatí i přes případnou nevýhodu, kdy po zákroku kočička přibírá na váze. Nezbývá nic jiného než si vybrat vhodný termín a našeho čtyřnohého miláčka svěřit do odborných rukou.