To je přesně ono. Děti milují rytmus a opakování. I když zpívající rodič už má stokrát přezpívané písničky dost. Tyto dětské písně jsou stále oblíbené a často dětem udělají větší radost, než novinky ze světa hracích kolotočů nad postýlkami. Jednoduché, se stále se opakujícím textem. Ty nejmenší to uklidňuje a uspává. S těmi většími caparty si můžete prozpěvovat i při práci doma nebo venku. Učí se nová slova a jejich význam.
malý sourozenci
Neustálé opakování je důležité pro lepší zapamatování. Nestárnoucími hity jsou třeba Skákal pes, Kolo kolo mlýnský apod..U nich už samozřejmě ani neznáme autora. Je to zkrátka nezbytná a krásná součást kulturního dědictví po předcích. Dětem se zpívalo od pradávna. Sáhnout můžete samozřejmě i po novinkách. Uvidíte, co se zalíbí právě tomu vašemu nebo těm všem vašim zlatíčkům. U těch větších můžou hudebně gramotnější rodiče přidat vlastní doprovod a děti seznamovat s hudebními nástroji.
 holčička s kytarou
·        Podle odborníků již novorozenci jsou hudbou nadšeni, což podvědomě cítí jejich maminky. Proto mají také zafixováno to, že s miminky mluví tak trochu „jinak“. Melodicky, někdy dokonce „zpívají, když mluví“.
·        Zpívání děti uklidňujevíce, než mluvené slovo, vyprávění. Je pro ně zajímavější.
·        Zpěv nemusí být jen veselý. Děti, zvláště ty starší se při něm mohou přirozeně učit rozeznávat různé emoce. Pochopí, že nálady se zkrátka mění a člověk v životě nemůže být a také není stále jen šťastný a veselý. Že je mu někdy zkrátka také smutno a má třeba i důvod k pláči.
 
Závěrem jedno doporučení – pro děti je společné zpívání s dospělým jednodušší, pokud dospělí zpívá „výš“
 
Tak to určitě zkuste, i když nejste žádní „pěvci“ a před dospělým publikem byste se třeba trochu styděli. Mrňouskové vám nějaký ten falešný tón jistě odpustí. Je to přínosné i pro vás. Možná si při zpívání vašim dětem vzpomenete, jak vám bylo dobře, když vám zpívali vaši rodiče nebo prarodiče. Předávali vám tak svou lásku a pozitivní energii!