Jestli dostanu hypotéku jsem si stále dokola opakovala asi dva roky. Měla jsem strach si o nějakou hypotéku vůbec zažádat. Mě se totiž každý smál, že jsem hloupá, že mám málo peněz a že je ostuda o nějakou hypotéku vůbec žádat. Jenže jak jsem mohla tedy vědět, jestli dostanu hypotéku? Vždyť přeci když nic nezkusím, tak je jasné, že nic mít nebudu. Říká se, že kdo se bojí, nesmí do lesa. A tak jsem si řekla, že za to nic nedám a zkusím se zeptat. Taky mě asi k tomu táhl fakt, že jsem toužila už bydlet v nějakém malém bytečku. Nepotřebuji haciendu nebo velký dům.

Hypotéku nemusí dostat každý.

Stačí mi malý byt třeba dva plus jedna. Pro mě úplně ideální. A ptáte se, proč nejdu tedy do nájmu? Odpověď je jednoduchá. Protože nechci. Jsem typ člověka, co chce mít všechno pod kontrolou. A to je u mě mít vlastní bydlení. Tak jestli dostanu hypotéku u mě bylo opravdu téma číslo jedna. Dokonce jsem kvůli tomu nemohla ani spát! Víte, bála jsem se, že hypotéku vážně nedostanu a jen tak všem potvrdím, že jsem neschopná. Jenže byla bych opravdu tak moc neschopná, kdyby mi nedali hypotéku? A jak bych tedy mohla hypotéku dostat, jaké jsou vůbec podmínky? I když jsem logicky měla všechno pěkně zjištěné a věděla jsem to, tak i tak mi stejně v bance řekli, že mi toho dost chybí a že nesplňuji jejich podmínky. A když jsem ty podmínky chtěla vysvětlit, tak mi nikdo nebyl schopný ty podmínky vysvětlit. Nechápala jsem to.

Novomanželé jistě ocení hypotéku a vlastní byt.

Tak proč vůbec ty hypotéky existují a nabízejí je, když je pak ani nikomu dát nechtějí? Nerozuměla jsem tomu, tak jsem si raději najmula finančního poradce. A nakonec jsem se dozvěděla, že pokud dostanu hypotéku, tak se zavážu finančně na hodně dlouho. To jsem ale věděla, to je jasné. Jenže pak prý taky je fakt, že je lepší, kdybych byla vdaná nebo měla nějakého ručitele, který by mi ručil, kdybych nemohla dál splácet hypotéku. Řeknu vám, čert by se v tom vyznal, je to vážně otrava a dost složité, že asi budu žít pod mostem. A můžete se podívat i sem, třeba vás hypotéka zaujme.