Mnoho lidí v současné době bere pravidelně přípravky s obsahem kolagenu. Ten má totiž blahodárný vliv na pleť, nehty a především klouby. Není tedy divu, že se firmy předhání v tom, která z nich nabídne ten nejlepší. Jedním ze současných hitů je pak kolagen přírodní https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/. Je to dáno především tím, že lidé mají povětšinou odpor k „umělým“ věcem. Ty, které pochází přímo z přírody, pak považují za mnohem zdravější a účinnější. Otázkou však je, zda je tomu tak i v případě kolagenu. V první řadě je nutné si uvědomit, že získat jej touto cestou je náročnější než jej syntetizovat v laboratoři. To znamená mimo jiné také vyšší náklady a tím i vyšší konečnou cenu produktu. Nesmíme tedy být překvapeni tím, že je dražší.

kůže ztrácející kolagen

Také je dobré vědět, že k tomu, abychom přírodní kolagen získali, jej musíme extrahovat z živých organismů či jiných přírodnin. Rozhodně se tedy nedá říci, že by jeho výroba byla ekologičtější, i když je pravdou, že přitom nevzniká tolik nebezpečného odpadu. K poškozování přírody však dochází v obou případech, pouze vždy jiným způsobem. Pokud jde o účinnost, pak zde není nijak velký rozdíl. Koneckonců, složení kolagenu je stejné bez ohledu na to, jakým způsobem byl získán a kde byl vyprodukován. Pokud nám tedy záleží hlavně na ní, pak zde žádné rozdíly mezi oběma druhy nejsou.

kolagen pod mikroskopem

To samozřejmě neznamená, že dané přípravky jsou stejně účinné. Záleží na tom, kolik kolagenu vlastně obsahují, v jaké je konkrétně formě a jak snadno se absorbuje do těla. Pokud jej tedy nechceme bez užitku vyloučit, je lepší investovat do kvalitního produktu. V neposlední řadě jsou to pak vedlejší účinky, co mnoho lidí trápí. Jsou přesvědčeni, že přírodní varianta jich nemá tolik jako ta umělá. To však není pravda. Opět zde záleží na konkrétním složení celého přípravku, nikoliv jedné látky. Je tedy jasné, že mezi oběma druhy příliš velký rozdíl není. Pokud tedy nějaký přípravek vybíráme, měli bychom se zaměřit spíše na složení než na to, odkud jedna z látek pochází. A to je bohužel to, co mnoho z nás nedělá.