Máte skvělý nápad, i strategii, ale nevíte, kde sehnat peníze na zahájení vašeho podnikání? Možností je hned několik. Jak že to dělají ostatní podnikatelé?

Úspory

První možností, jak financovat začátek své cesty za svobodou, je použití úspor. Investujete tak sami do sebe, a do svých snů. Máte-li strach, že se vaše úspory nezhodnotí, možná svému nápadu dostatečně nevěříte, což je velká škoda, ale jak by mu pak mohl věřit někdo jiný? Máte-li ty peníze, tak je použijte. Děláte to přeci jen pro sebe.

mobilní telefon

Krok za krokem

Další možností, je začít krůček po krůčku. Zkuste nejprve něco menšího, s čímž se rozjedete. Menší podnik, kterým vyděláte peníze na zahájení svého snu, ale také si uděláte jméno, což je ve světě podnikání velmi, ale velmi důležité.

Investoři

Máte skvělý nápad, a umíte jej prodat? Pak není nic lepšího, než požádat o pomoc investory. Jedná se o lidi, kteří mají peníze, a rádi je zhodnotí v očividně výnosném podniku. Máte-li kontakty, zkuste se poptat, zda by někdo neměl zájem investovat do vašeho nápadu. Poté si připravte dobrou a přesvědčivou prezentaci, ale také propočty, které budou investory zajímat především.

komínky peněz

Půjčka

Možností je také využití půjčky. Nejvýhodnějším úvěrem pro podnikání je pak americká hypotéka. Co se však této možnosti v bance týče, její vyřízení trvá dlouho, a vy také budete muset složitě dokládat své příjmy, návrhy, a mnoho dalšího. Jednodušší volbou je pak americká hypotéka bez dokládání příjmů, kterou nabízí mnohé nebankovní společnosti. Ačkoliv je cenově srovnatelná (někdy i levnější) s tou bankovní, její získání je snazší, a rozhodně rychlejší.

Společník

Nemusíte se do všeho vrhat sami. Znáte někoho, kdo by se do podnikání chtěl pustit s vámi? Není to špatný nápad, nejste-li vlci samotáři, a jste ochotní se o své úspěchy dělit, a na všem se dohodnout s další osobou. Nebudete tak totiž sami ani na případné potíže, nebo řešení peněz. Ve dvou se to zkrátka lépe táhne.