Máte doma seniora nebo hendicapovanou osobu, o kterou se staráte? Pokud ano, tak víte, jak velký je to problém, aby se vám vaše milovaná osoba v koupelně nezranila. Protože stát se to může, zvlášť osobám starším nebo hadicapovaným. Možná, že jste nedávno vaší koupelnu rekonstruovali, možná ne.

Ale nečekanou událostí se musíte začít starat o svého bližního, který potřebuje koupelnu naprosto bezpečnou.
Pokud se chystáte zařizovat bezbariérovou koupelnu, nabízíme vám několik rad, jak a čím koupelnu a sprchvý kout vybavit, aby vš bylo bezpečné a pohodlné.
modré dlaždice
Koupelna

· Zásadní je velikost koupeny. Čím prostornější, tím lepší, minimálně 180 x 220cm. Člověk s omezenou pohyblivostí nebo vozíčkář potřebuje dostatečně velký prostor.
· Posuvné dveře s jednoduchým zámkem, který je odjištěný i zvenku. Dveřese mohou posouvat po stěně nebo zajíždět do pouzdra – je to velmi praktické.
· Vana s protiskluzovýmpovrchem a s horní hranou maximálně 50cm nad podlahou. Do vany se dají položit i protiskluzové podložky.
· Madla na vaně, která každého jistí při vstupu do vany, tak i výstupu.
· Vanová sedačka(i s opěradlem) je vhodná pro osobu, která vstává velmi těžko z vany, dá se na ni i pohodlně sprchovat.
· Sprchový kout–v případě, že osoba se sníženou pohyblivostí nemůže používat klasickou vanu, ale pouze sprchu, může ve sprchovém koutu mít komfortní vaničku (hloubka 27cm) se sedačkou.
· Podlaha musí být protiskluzová.

Umyvadlo a toaleta

· Zdravotní umyvadla, která jsou určena pro handicapované osoby (na vozíku) jsou vyrobena vpředu s prohlubní, aby se vozíčkář k umyvadlu pohodlně dostal. Zdravotní umyvadla jsou závěsná, široká a dá se k nim dostat i z boků. Jsou vyráběna i s většími odkládacími plochami, takže veškerá potřebná kosmetika může být snadno dostupná. Podle potřeby vedle umyvadla je dobré mít sklopná madla.

· Toaleta pro vozíčkáře by měla mít volný prostor proti dveřím (min. 80cm). Kvůli usedání a vstávání pořiďte toaletu s výšku 50cm na kterou se dá položit zvýšenésedátko s madly. Sedátko má nosnost až 150kg.
sprcha nad vanou
Každý z nás se může ocitnout v nepříjemné situaci, která mu změní život. V našich obchodech je velký výběr potřebné sanity pro bezpečnost, která pomůže vyřešit problém osob s fyzickým omezením v koupelnách a na toaletách.