Web kameru společně s reproduktory můžete připojit ke každému počítači. Připojení těchto zařízení má své výhody i nevýhody. V případě, že jste na delší čas odloučeni od někoho vám blízkého a není pro vás realizovatelný osobní styk, budete za připojení webové kamery vděční. Možnost slyšet a vidět se na kameře s osobou, se kterou jste přes počítačovou síť propojeni, bude pro vás příjemná.
stříbrná kamera

Své nezastupitelné místo mají i konferenční hovory. Konferenční hovory vám usnadní situaci, kdy musíte řešit pracovní záležitosti s více spolupracovníky, kteří se momentálně nacházejí mimo své pracoviště. Vzájemně si tak ušetříte čas, který byste museli vynaložit pro přesun z místa na místo. Výhoda je, že můžete komunikovat s několika osobami najednou. Možnost konferenčních hovorů nabízí většina mobilních operátorů. Hovory můžete uskutečnit nejen v tuzemsku, ale i ze zahraničí. Zkombinovat lze pevné i mobilní linky dohromady. O tom kolik se může konferenčního hovoru zúčastnit osob, vám poskytne operátor, od kterého tuto službu právě využíváte. Pro konferenční hovory je nutné využívat kvalitní reproduktory. Jsou důležité pro bezchybný přenos hlasu a dobrou slyšitelnost bez rušivých zvuků.
televizní kamera

Oblíbené jsou také online videokonference. S použitím tohoto zařízení můžete pořádat online porady, webináře a semináře. Ke zprovoznění této služby vám úplně postačí počítač s kamerou, reproduktory a mikrofonem. Pak už se jen připojíte na webové stránky, které tuto službu poskytují. Není nutné instalovat žádný program. Služba je zpoplatněná. Možnost využití této služby je, ale široká. Konference se může zúčastnit až kolem 120 osob. Díky kvalitním přenosům můžete pořádat porady, semináře nebo konzultace s obchodními partnery nebo kolegy téměř po celém světě.

Videokonference vám nejen ušetří čas, ale i zvýší efektivitu práce.