Možná jste se rozhodli pustit do těžby bitcoinů anebo jiné perspektivní kryptoměny. V tom případě budete v každém případě potřebovat výkonné těžební zařízení, jehož prostřednictvím budete těžbu provádět.

šifrovací bitcoin

Těžba kryptoměn je ve skutečnosti potvrzováním probíhajících transakcí. Platba digitálními měnami je založena na systému peer to peer, probíhá tedy bezprostředně mezi samotnými uživateli konkrétní elektronické měny. Takový systém je decentralizovaný, anonymní, rychlý, a přitom maximálně transparentní. Nicméně právě kvůli již zmíněné decentralizaci, kdy na rozdíl od klasických peněz chybí ve světě kryptoměn klasická centrální autorita, která by probíhající transakce potvrzovala, je nezbytné, aby potvrzování jednotlivých transakcí zajišťoval někdo jiný.

A to jsou právě samotní uživatelé takové měny, takzvaní těžaři či mineři, kteří se starají o potvrzování probíhajících transakcí, za které dostanou následně odměnu v podobě určité hodnoty zvolené kryptoměny, v jejímž světě se pohybují.
Ovšem potvrzovat takové transakce není jen tak. Jedná se o výpočet složitých algoritmů, u něhož se neobejdete bez výkonného zařízení. Výkonnost takového zařízení závisí na konkrétním typu zvolené digitální měny, nicméně buďte si jistí, že s klasickým výkonným počítačem již nikde nepochodíte.

technologie

V případě některých typů digitálních peněz si můžete vystačit s grafickými kartami osazenými v rigu, nicméně pokud se například plánujete pustit do těžby bitcoinů, litecoinů a jiných na těžbu náročných měn, jistě k tomu budete potřebovat výkonný asic miner.
Asic miner je zařízení osazené výkonným asic čipem pro těžbu konkrétních kryptoměn. Toto těžební zařízení vám poskytne maximální výkon a menší spotřebu energie, což pro vás bude velice výhodné a vaše těžba tak bude mnohem více efektivní. Navíc, pokud si ho objednáte u dobré české firmy, získáte i spoustu dalších výhod v podobě české faktury, platby v korunách a delší záruční doby.