Je zapotřebí ve chvíli, kdy se některá součást naší zahradní trampolíny rozhodne odejít na věčný odpočinek, na nic nečekat a vyhovět jejímu přání. Vadné díly se prostě musejí neprodleně vyměnit.

§ Čas od času se najde někdo, kdo ve snaze ušetřit navštíví nějaký levný obchod, kde nakoupí „pouze“ značkové věci všeho druhu.

§ Pokud už prodavač umí dostatečně dobře česky, jistě vám najde vše, co po něm žádáte.

§ A vy zjistíte, že jste ušetřili polovinu peněz.

– Tak tudy cesta nevede.

Jestliže si náhradní díly na trampolínu nakoupíte v podobě jejich levnějších kopií, riskujete zdraví těch, kteří ji budou používat. V tom lepším případě díl nevydrží a vy budete muset opět vyrazit do ulic a k těm ušetřeným financím ještě něco přihodit.
zábava na trampolíně

Dobrý výrobce má vždy veškeré součásti na skladě

Abyste měli vždy jistotu, že najdete všechny náhradní díly v prvotřídní kvalitě, myslete na ně už při koupi nové trampolíny. Je dobré si na stránkách výrobce zjistit, jak na tom v tomto ohledu je.

§ Jednou z velice namáhaných částí jsou pružiny.

– Skákat na trampolíně, která má některou z nich vadnou nebo dokonce které jich několik schází, je vyslovený HAZARD.

– V případě, že některé chybí, může dojít ke špatnému zachycení odrazové plochy, špatnému rozložení váhy při skoku a pak následuje pád a zranění.
pružiny trampolíny

Pružiny musejí vydržet obrovský nápor a také se podle jejich počtu počítá nosnost. Demontáže poškozených pružin a montáže nových se nemusíte obávat. Je to velice jednoduchá záležitost. Ale nejen pružiny je zapotřebí hlídat.

§ Poškozená skákací plocha může také způsobit vážný karambol.

– Stačí malá dírka a dojde k protržení a skokan dopadne přímo na tvrdou zem.

Užijte si tedy svou trampolínu bezpečně. Odreagujte se od stresů a starostí a zpevněte si tělo. A o klouby se obávat nemusíte. Jelikož jsou doskoky měkké, nejsou téměř vůbec namáhané.