Pokud potřebujete mít k dispozici najednou větší obnos peněz, s největší pravděpodobností to bude právě banka, kam zavítáte ze všeho nejdříve. Jenže ne každý může v bankách uspět, a proto se stále více lidí uchyluje k myšlence úvěru od nebankovních společností. Možná budete sami překvapeni, jak výhodné mohou jejich úvěry vlastně být.

Peníze při podpisu smlouvy

Banky přistupují ke každému zákazníkovi individuálně, to může být bezesporu velkou výhodou. Na druhou stranu se ale musíte obrnit trpělivostí, neboť delší schvalovací proces je zde na denním pořádku. Společně s tolik nenáviděnou byrokracií a složitým papírováním to může znamenat pro řadu lidí velký problém, kterému se chce raději vyhnout. A práv z tohoto důvodu jsou tu nebankovní společnosti, které se v posledních letech mohou těšit s enormního zájmu.

Stisk ruky

Pokud vám peníze dochází a do výplaty ještě daleko, nabízí nebankovky snadné řešení v podobě rychlých spotřebitelských úvěrů, kdy peníze získáte již při podpisu smlouvy. Některým dokonce stačí splatit pouze jistina bez narůstajících úroků. Půjčka je tedy bezesporu velmi výhodná. Jenom pozor, musí být splacena do předem stanoveného termínu. Pokud tak neučiníte, úroky budou rychle narůstat.

Podpis smlouvy

Benevolentní podmínky nejenom pro rizikové žadatele

Záznam v některém z registrů dlužníků, příliš nízký či špatně doložitelný příjem nebo rodič samoživitel? V takovém případě odejdete z banky s nepořízenou, jelikož pro ní představujete až příliš velké riziko. Nebankovní společnosti jsou však, co se týče podmínek sjednání úvěrů velmi vstřícní. Většinou nepožadují dokládat výši příjmů a nezajímá je ani záznamy v registrech. To mimo jiné dokazuje třeba nebankovní hypotéka bez registru, které je v mnohých ohledech k žadatelům velmi benevolentní. Jedná se však o hypotéku, proto je zapotřebí stejně jako v případě bankovního úvěru ručit nemovitostí.