Zdá se vám název tohoto příspěvku příliš nadnesený a nevěrohodný? Pak nám dovolte navrhnout, že na konec světa můžete skutečně doputovat, a že to nemusí být moc daleko. Pochopitelně máme na mysli obrazně myšlené výrazy, ale domníváme se, že by vás mohly oslovit.

Můžete se do těchto míst vydat s přáteli, a třeba s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek. Do vozidla naložíte jízdní kola, anebo je zavěsíte na nosič na tažné zařízení, a vyrazíte na víkendové či delší putování.

Galerie „Na Konci světa“ – je místo nedaleko Veltrus, kde můžete v poklidu posedět a spočinout v lůně přírody a zamyslet se také nad smyslem života.

krásná příroda

Penzion se shodným názvem – najdete například ve Stálkově, u Starého města pod Landštejnem. Obec je obklopena hustými lesy a budete si tu možná skutečně připadat, jako někde na konci světa. Možná, že penzionů s podobným či shodujícím se názvem bude víc, ještě jeden je kupříkladu k dispozici ve Skrýchově u Malšic, v pomyslném trojúhelníku mezi Bechyní, Táborem a Soběslaví.

Hřensko – za vyhlídkou Belveder, směrem na sever, se nachází skalní masiv, jehož název je opět shodný s tímto tématem. A pokud jste milovníky romantiky a krásné přírody, budou se vám tamní Labské pískovce určitě líbit.

Hranice Na Konci světa – na západním konci obce Šlakhamry, u Žďáru nad Sázavou je vyznačena historická hranice Čech a Moravy červeno modrou tabulkou ve stylu dopravní značky. Na jedné straně vás vítá „Království české“ a na druhé straně „Markrabství moravské“.

dívka na lavičce

Hospoda Na Konci světa – tu najdete taktéž v blízkosti řeky Sázavy, a sice v Drahňovicích, jen pár kilometrů od hradu Český Šternberk.

Stará řeka na Lužnici – chcete-li poznat opravdový „konec světa“, vypravte se k Rozvodí Staré a Nové řeky. Možná vás tu překvapí nedotčená krajina přírodní rezervace a pouze několik osamělých stavení, které tu dotváří velmi zvláštní atmosféru. Objevíte tu samoty U Bernardů, U Soukupů, U Bouckých, U Kohoutů a U Dušáků a možná, že stejně jako my, budete žasnout, že se ještě něco takového na našem území vyskytuje.