Jestliže právě dáváte dohromady nezbytné vybavení k bezproblémovému provozu vašeho bazénu, tak v žádném případě nesmíte zapomenout na krycí plachtu na bazén. Bez té se totiž ani ten nejmenší bazének neobejde, alespoň v případě, kdy jej nechcete každý den naplňovat novou vodou.
hotel s bazénem
Krycí plachta na bazén naprosto zásadně brání znečištění vody v nádrži tím, že se skrze ni žádné nečistoty do vody nedostanou. Proto je důležité, abyste tuto mechanickou zábranu na svou nádrž napnuli vždy bezprostředně po ukončení koupání a sundávali ji těsně před jeho započetím. Ke snadné manipulaci vám pomůže naviják bazénové plachty, který ocení především majitelé větších bazénů.
Mnoho lidí tvrdí, že plachtu je nezbytné sundat už ráno, kdy začíná svítit slunce, aby se voda před koupáním dostatečně prohřála. Ovšem to se dá zařídit mnohem snazším a efektivnějším řešením tak, že si pořídíte solární krycí plachtu, která se postará o ohřev vody za vás a dokáže tak teplotu vody vylepšit až o několik stupňů. Pokud plachta leží na vodě, předává jí energii ze slunečního záření, která se přeměňuje na teplo. V noci naopak brání ochlazení vody.
pruhy na dně
V každém případě dbejte při výběru plachty na to, abyste si zvolili takový rozměr, který na vaši nádrž dokonale padne, ať nikde nevzniknou žádné zbytečné mezery, kudy by mohla do vody vnikat špína. Pokud máte náhodou nádrž atypických rozměrů, neváhejte si objednat ušití plachty na míru, určitě se vám to vyplatí.
Stejně tak je nezbytné zvolit opravdu kvalitní materiál, který spolehlivě vydrží styk s chemicky ošetřenou vodou a různé povětrnostní podmínky.
Vždyť znečištění, které se díky bazénové plachtě do vody nedostane, nebudete muset následně složitě čistit. Tak můžete ušetřit hromadu peněz za nákup různých chemických prostředků, které by vás stály nemalé peníze, a také čas, který je potřeba čištění věnovat.