Pokud slavíte Velikonoce a chcete, aby vaše děti z těchto svátků něco měli, pak je jen na vás, abyste jim předali co nejvíc rodinných tradic a zvyků. Každá rodina totiž slaví Velikonoce trochu jinak a je jen na vás, co si z nich odnesou vaše děti.

miska na vejce

Dekorace

Pokud si chcete vyzdobit s dětmi byt či dům jarními a Velikonočními dekoracemi, zamiřte před tím do obchodu s kreativními potřebami, kde nakoupíte základní potřeby jako je podklad pod věnec, stuhy, kuřátka, vajíčka a podobně. Vyrobit si můžete jak krásný věnec na dveře, tak jarní dekorace do květináčů. Zasaďte si osivo do hlíny, a jakmile vám vyroste, tak do něj můžete posadit žluté kuřátko, barevná vajíčka nebo třeba domácí kraslice.
králíčci z perníku

Mazanec, beránek

Upečte si tradiční Velikonoční sladkosti jako je právě mazanec, beránek nebo Jidáše. U pečení můžete dětem vysvětlit, odkud daný recept pochází, jakým způsobem souvisí právě s Velikonocemi a jak se dělaly dříve. Většina receptů na tyto dobroty je totiž moderně upravená a dříve se dělaly jinak – jednodušeji s menším množstvím tuku a cukru. Trocha teorie nikdy neškodí.

Během Velikonoc se pusťte do barvení kraslic, to dělají většinou děti s radostí. Vejce můžete barvit přírodními barvivy, nebo potravinářskými barvivy z obchodu. Použít můžete i vosk, kterým prvně nakreslíte na vajíčka ornamenty a po obarvení vosk odstraníte, čímž vám zůstanou prázdná místa místo vosku.
hnízdečko ve vajíčku

Něco nového

Oživte Velikonoce něčím novým, co jste ještě na Velikonoce nedělali. Upečte s dětmi třeba sušenky, ze kterých budou tyto jarní svátky vyloženě křičet. Z těsta na máslové sušenky vykrájejte vajíčka a po upečení je můžete stylově nazdobit. Buď jako kraslice nebo na ně můžete namalovat třeba žlutá kuřátka se skořápkou. Děti se rády zapojí do zdobení sušenek a poté je můžete rozdávat společně koledníkům.