Jestliže máte pocit, že váš život není šťastný a naplněný, je na čase s tím něco udělat. Uvědomte si, že život máme jen jeden a náš čas je omezený a vzácný. Pracujte tedy na tom, aby byl skutečně naplněný. Pokud jste zdraví, v podstatě stačí dodržovat tři pravidla a věřte, že ve vašem životě zavládne spokojenost!
nadšení ze sněhu
1. Dělejte to, co vás baví
Ať už jde o zaměstnání nebo koníčky, měli byste usilovat o to, abyste váš život vyplňovali aktivitami, které vás baví! Možná namítnete, že to není možné, ale věřte, že to jde, i když třeba ne hned a budete na tom muset pracovat. Ať už se to týká fyzické nebo mentální aktivity, snažte se objevit to pravé po vás. Zkoušejte nové činnosti, poznávejte nové lidi, situace. To vše vám pomůže objevit, pokud to stále netušíte, co by vás naplňovalo. Uvědomte si, kolik času trávíme v zaměstnání. Měli bychom se tam těšit a rozhodně by to pro nás neměl být zdroj neustálého stresu, který nám ničí zdraví a život. Mějte vedle zaměstnání i své koníčky! Vyzkoušejte něco nového, co by vás naplňovalo, ať už jde o kreativní činnost, výuku jazyků nebo sportovní aktivitu. Koníček přinese do vašeho života novou radost a štěstí.
běhání s balonky
2. Radujte se z maličkostí
Jasně, že se všichni těšíme na velké „akce“ jako je třeba dovolená, ovšem je třeba se radovat i z maličkostí. Zařaďte si do života pravidelně malé radosti. Může to být naprosto cokoliv, co vám přináší potěšení. Ať už jde o klidný večer s partnerem, přáteli, kino, divadlo, koníček, čas na sebe ve vaně s časopisem nebo dobrá zmrzlina. Snažte se různé maličkosti maximálně zařazovat do vašeho života a nastavit v nich klidně nějakou pravidelnost, abyste se pořád měli na co – a z čeho – těšit.
3. Neotravujte si život negativními lidmi, myšlenkami a aktivitami
Jestliže chcete žít šťastný život, je důležité si ho nezaplňovat zbytečně lidmi a situacemi, které vám přináší negativní pocity a myšlenky. Samozřejmě to někdy nejde zcela dodržet, nikdy si nesednete se všemi, ale je zbytečné se stýkat dobrovolně s lidmi, kteří vás kritizují, pořád si stěžují a obecně z vás vysávají energii. Často neumíme takovým lidem říct ne, ale myslete na to, že váš čas je vzácný a uvažujte, zda je ve svém životě opravdu chcete! To samé platí pro sociální sítě. Sledujte jen ty influencery, kteří vám přináší inspiraci a pozitivní myšlenky. Pokud někoho sledujete se záští nebo závistí, nepřináší vám to nic dobrého a skoncujte s tím!