Když jste za socialismu chystali stěhování a podařilo se vám sehnat ochotné stěhováky, nebývalo zvykem, že byste je požádali o rozmontování nábytku. V té době se vyráběl nábytek sektorový, který byl častokrát k vidění v obývacích pokojích, a tehdy se nábytek nevyráběl tak, jako dnes, kdy jej sestavujete jako stavebnici.

vestavěné skříně

Se stavebnicovým systémem se začalo až později, souviselo to mimo jiné i s omezeným skladovacím prostorem při výrobě a transportu tohoto typu zboží, a tak je dnes docela běžné, že koupíte-li si skříň, psací stůl, komodu nebo postel např. v IKEA, budete si ji muset doma sestavit sami. Něco podobného se vás týká i při přestěhování vestavěné skříně na míru.

O co můžete požádat stěhovací firmu v této souvislosti

Stěhování – v případě stěhování různého rozsahu a na jakoukoli vzdálenost je stěhovací firma připravena na vaši žádost nábytek rozebrat a smontovat na novém místě a současně ručit pojistnou smlouvou, to pro případ, kdy se cokoli poškodí nebo ztratí. Dnes je montáž nábytku v Praze a kdekoli jinde běžnou součástí těchto služeb.

oblečení ve skříni

Montáž nové skříně – stěhováky můžete poprosit i o smontování nábytku, pokud jej koupíte jako nový, a netroufáte si na tento obtížný krok. Každý není technicky zdatný, každý nemá potřebnou fyzičku nebo nářadí. Nemusíte se tedy nutně nikam stěhovat a tuto službu si objednáte v místě vašeho bydliště či kdekoli jinde, kde budete nábytek využívat.

Přemístění nábytku v domě – může se stát, že potřebujete přemístit rozebíratelný nábytek třeba jen v rodinném domě, řekněme z přízemí do druhého patra, např. u vícegeneračního bydlení. Třeba se jedná o složitou sestavu více skříní nebo postel (manželské dvojlůžko), které není vhodné stěhovat sestavené. I tehdy se stěhovací firma může hodit, ačkoli se zdá, že je to pro ni nezajímavá zakázka. Podstatné je ovšem nalézt takovou firmu, která bude ochotná vám i v tomto směru vyjít vstříc.