Sezóna ve Spojených arabských emirátech začíná teprve v Záři. Hlavním důvodem jsou příliš vysoké teploty a ochladit se můžete leda tak v nákupních parcích. Někomu takový způsob dovolené vyhovuje, jakožto promenádování se od jednoho obchodu k druhému. Pokud však chcete poznat krásy tohoto překypujícího velkoměsta, tak změňte své plány.
Jestliže i zářijové dny se budou jevit horké, tak se před vedrem schováte v Ski Dubai. Tento lyžařský komplex se nachází uvnitř nákupního centra. Veškeré vybavení Vám na místě půjčí. Pokud nebudete mít zájem zakusit Dubajské lyžování, tak můžete usrkovat šálek kávy a skrz sklo se dívat jak děti sáňkují. Zároveň si budete vychutnávat pocitu, kdy venku je okolo 40° C a Vy stojíte v samém jádru nákupáku a díváte se na sjezdovku, kde je bezmála -6° C.
Burdž al-Arab
Pokud patříte mezi milovníky květin, tak rozhodně navštivte Dubai Miracle Garden. Budete se cítit jako v rajské zahradě. Tato zahrada je místem pro mnoho vjemů. Čich Vám omámí úžasná vůně květin, oči budou zaslepeny mistrovskými díly. Zůstane to ve Vašich vzpomínkách.
Burdž Chalífa
Poznejte krásy mořského světa a běžte do Dubai Aquarium & Underwater Zoo! Vstupenky si zakupte na internetu, abyste nemuseli stát frontu. Následně se můžete těšit na nezaměnitelné pocity života pod vodou. Podvodní zoo nabízí pohledy na medúzy a žraloky, kteří proplouvají nad Vašimi hlavami. Všechny rybky budete mít na dosah ruky, zkrátka budete se cítit jako v moři.
Fanoušci historie zamíří do Dubai frame, kde skrz animace nahlédnou do minulosti a budoucnosti Dubaje. Kromě kulturního zážitku okusí úchvatné výhledy.
Dubaj Frame
Město nabízí mnoho impozantních staveb. Z vybraných určitě navštivte Burdž Chalífa a Burdž al-Arab. Co se týče Burdž Chalífa, tak první dojmy budete mít již při jízdě výtahem a výstupem po schodech. Burdž al-Arab nabízí úžasný pohled již z povrchu zemského. Tento impozantní, přepychový hotel doopravdy stojí za podívanou. Avšak večeři ve zdejší restauraci si asi nedáte, pokud nejste celebrita.