Máte v plánu dělit ocelové tyčové polotovary ve velkém? Pokud potřebujete produktivní metodu dělení tyčových polotovarů, pak je třeba zvolit řezání na pile. K tomuto účelu vám pak poslouží nástroj v podobě pilového kotouče na kov. Možná se ptáte, proč zvolit právě tuto technologii dělení, a nezůstat třeba u řezání plamenem nebo úhlovou bruskou? Důvodů je několik, zejména pak jde o tyto:

  • Řezání na pile je ekonomicky výhodnější, neboť není potřeba tolik energie k tomu, aby bylo možné oddělit dva materiály od sebe. Pila totiž dosahuje menších rychlostí, o řezání plamenem a jejím ekonomickém provozu pak nemůže být ani řeč s ohledem právě na pilu.
  • Díky tomu, že kotouč se otáčí poměrně pomalu, nedochází ke tvorbě třísek v takovém rozsahu, jako je tomu u řezání úhlovou bruskou, a tak můžete očekávat nejenom čistější, ale také bezpečnější provoz, a to právě díky menším úhlovým rychlostem kotouče
  • Menší opotřebení nástroje je pak výhodné v tom ohledu, že pro určitý rozsah řezání nebudete potřebovat mnoho různých kotoučů, jako je tomu u úhlové brusky, ale postačí vám jeden pilový kotouč, díky čemuž je celá technologická operace mnohem levnější.

pilový kotouč

Když zvolíte vhodný nástroj, můžete udělat z řezání mnohem efektivnější technologickou operaci ve vaší firmě. Je přitom známé, že pomocí této technologie je možné dělit mnoho různých typů tyčových polotovarů. Kromě trubek můžete pohodlně řezat také různé profilové trubky v různých tvarech, ale také ploché tyče. Ať už vás napadne jakýkoliv tyčový materiál, pak mějte jistotu, že právě pomocí této technologie budete moci dělit velmi jednoduše.

broušení polotovaru

Je třeba zvolit vhodný nástroj, který poskytne ideální podmínky pro dělení materiálů, a to i těch velmi náročných. Právě proto nezoufejte, když se vám napoprvé nepodaří vybrat nástroj, který právě potřebujete. Stále se totiž procesy zlepšují, s čímž se zlepšují i nástroje k mání.