Chtěli byste si také pěstovat svou vlastní zeleninu? Brání vám v tom nedostatek vhodných prostor, to, že nevlastníte balkón ani kousek půdy, anebo to, že nemáte žádné zkušenosti? Možná se budete divit, ale nic takového k bohaté úrodě nepotřebujete. Vlastně to jediné, co je potřeba, jsou vhodná semena, nádoba na klíčení a voda. A to bohatě stačí.
výhonky slunečnice

Jestliže jste rozhodnuti pustit se do akce, a nechcete nic složitě shánět ani promýšlet, tak navštivte speciální prodejnu, která se věnuje právě klíčení semínek, a pořiďte si tam praktickou sadu na klíčení. Ta bude obsahovat vše potřebné, tedy již zmíněná semena a nádobu na klíčení.
Pokud jde o nádoby na klíčení, můžete volit z misek na klíčení anebo speciální sklenice na klíčení, která je k nakličování naprosto ideální. Vybírat můžete také podle toho, jak velkou úrodu plánujete sklízet. Jestliže vás klíčení semínek očarovalo a chcete výhonky intenzivně pěstovat, pak bude lepší volbou miska na klíčení, neboť se ve skutečnosti jedná o sadu několika misek, které je možné stohovat. To vám umožní klíčit několik druhů semen na jednou a tyto semena společně prolévat vodou.
Podobně pokud jde o semínka, tak si můžete vybírat. Můžete volit z několika desítek druhů, které se liší velikostí výhonků, tím, jak jsou šťavnaté, jakou mají chuť anebo barvu. Jisté je, že mezi nimi brzy objevíte taková, která si vás získají, ať už to bude pikantní řeřicha, nasládlá slunečnice anebo třeba oblíbené křupavé bambusové výhonky.
klíčící semínka
Co je třeba podniknou, abyste sklidili bohatou úrodu?
Nemusíte se ničeho obávat, pěstování výhonků je snadné. Tak snadné, že jej můžete svěřit třeba i vašim dětem.
Nejprve semínka namočte přes noc do vody – díky tomu nabobtnají. Různým druhům rostlin to může trvat různě dlouho, na to jistě brzy přijdete vy sami.
Nabobtnalá semena už jen postupně prolévejte vodou tak, aby jejich povrch nikdy neoschnul. A za pár dní budete sklízet.