Chystáte se na pořízení nového rodinného auta a rádi byste podpořili mladoboleslavskou automobilku? V tom případě vsaďte na nejnovější generaci Škoda Fabia, ideálně pak se znamenitým motorem 1.2 TSI o výkonu 82 kW a manuální šestistupňovou převodovkou. Jaké jsou největší přednosti tohoto vozu a proč koupě nebudete litovat, vám prozradíme v následujících řádcích.

whip.cz_auto-poly_cz_01

Turbomotor se v rámci koncernu Volkswagen objevil ve vozech Škoda Octavia a Volkswagen Golf, a to o 62 a 77 kW. V nové generaci Fábií se tento motor objevuje poprvé, a to rovnou s vyšším výkonem a navíc i vlastnostmi, díky kterým je šetrnější k životnímu prostředí.

Škoda Fabia dostala kultivovaný a velmi tichý motor s čtyřválcem, který má mimořádně jemný běh.   Jednaosmdesát kilowatt výkonu vozu propůjčuje dostatečnou dynamiku, která je znát především od 1 900 otáček. Řidičovo nadšení by zřejmě bylo ještě větší, kdyby Škoda nepoužila šestistupňový manuál s delším odstupňováním. Na druhou stranu právě díky tomuto řešení plní Fabia normu Euro 6.

Co se týče spotřeby, ta jde, podobně jako u ostatních malých turbomotorů, ruku v ruce se stylem jízdy. Kombinovaná se bez větších problémů udrží pod šesti litry naturalu a ve městě by neměla překročit osm litrů. Na dálnici pak lehce pod sedmi litry. Nová Škoda Superb Green Line sice vyniká mnohem nižší spotřebou, ale přesto lze o Fábii říct, že do rodinného rozpočtu díru neudělá.

whip.cz_auto-poly_cz_02

Dalším příjemným překvapením je interiér, který je oproti předchozí generaci prostornější. Pohodlně se cítí i lidé vyšší postavy – při výšce do 190 cm ještě trochu místa nad hlavou zbývá. Za zmínku stojí velký zavazadlový prostor o objemu 330 litrů, což je o 50 litrů více než u přímého konkurenta Volkswagenu Polo. Nová Škoda Fabia Combi nabízí ještě větší porci místa a navíc příplatkovou podlážku, která řeší nerovnou ložnou plochu s cca 11 cm schodem.

Resumé zní jasně, nejnovější Fabia se každopádně povedla a se zážehovou dvanáctistovkou TSI vyspěla po jízdní stránce. Podle nás jde o ideální automobil nejen pro rodinu.

Přečtěte si také