Cestovní pojištění je základní výbavou každého cestovatele, pokud se chystá překročit hranice České republiky. Je třeba mít na paměti, že pojišťovna za vás může zaplatit i milionové náklady na ošetření. Nepodceňujte to!

Poradíme, kde je možné cestovní pojištění sjednat opravdu výhodně i se vším, na co je třeba si dát pozor.

Důležité aspekty cestovní pojistky

V České republice se na cestovní pojištění specializuje mnoho pojišťoven, které nabízí různé podmínky. Je tedy dobré vědět, na co se zaměřit. První, co vás musí zajímat, je výše léčebných výloh a všechny situace, na které se pojistka vztahuje. Co se týče léčebných výloh, je vždy lepší vyšší suma. Je to totiž maximální částka, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Sledujte také tarify pro cestovní pojištění, protože jiné částky se platí při pobytu v a mimo Evropu. Důležité je vědět, co vše pojištění pokrývá. Někdy se například nemusí vztahovat na úraz. Pokud budete na dovolené sportovat, je třeba se pro danou aktivitu připojistit.

whip.cz_online_ergo_cz_01

Vyplatí se vám, pokud si jednáte ještě tyto 2 druhy připojištění:

  • Odpovědnosti – v tomto případě za vás pojišťovna vyplatí škody, které způsobíte druhé osobě na majetku nebo na zdraví. Více o tomto pojištění zde.
  • Proti zničení, ztrátě a poškození zavazadel – toto připojištění se vyplatí nejvíce při letecké dopravě

Důležité je, aby vám pojišťovna sdělila kontakt na asistenční službu. Ten byste měli mít neustále při sobě. Pokud se vám stane úraz či jiná nepříjemnost, na kterou se pojištění vztahuje, ještě než začnete dělat cokoliv jiného, kontaktujte právě asistenční službu. Je třeba se řídit jejími pokyny.

whip.cz_online_ergo_cz_02

Kolik zaplatíte?

Ceny pojištění se liší a odvíjí se od vašich požadavků. Pro představu se podívejte na detailní srovnání cen cestovního pojištění. Dobrá zpráva je, že i velmi výhodnou pojistku seženete levně. Platí to v případě, pokud sjednáte cestovní pojištění on-line.

Přečtěte si také